مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

ازن چیست و کارش چیه و کجا کاربرد داره؟

ازون چیست ؟

ازون شکل سه اتمی مولکول اکسیژن است که بطور طبیعی در قسمت بالایی اتمسفر زمین وجود دارد و کره خاکی را در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند مولکول اکسیژن به صورت طبیعی به صورت دو اتمی ( O2 ) می باشد که فرم ازون آن حاصل شکسته شدن پیوند بین دو اتم اکسیژن است که هر اتم به یک مولکول O2 پیوند می خورد و حالت O3 یا همان ازون را به وجود می آورد.

ویژگی منحصر بفرد ازون یا O3

ازون به عنوان یک اکسید کننده بسیار قوی می باشد که طبق آزمایشات صورت گرفته در پیشرفته ترین مراکز علمی جهان ۳۰۰۰ برابر سریعتر و ۵۰ برابر قوی تر از کلر به صورت مؤثر جهت از بین بردن میکروبها ، باکتریها و ویروسها می باشد.

شیوه عملکرد ازون جهت از بین بردن میکروارگانیسم ها

آب مخلوط شده با ازون یک محلول ضدعفونی کننده قوی بدون استفاده از هرگونه ماده شیمیایی مضر می باشد. که حتی نوشیدن آن در جهت بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن ، گوارشی و سلامت دهان و دندان مورد تأیید قرار گرفته است .

تاریخچه ازون

ازون در سال ۱۸۹۴ به عنوان یک داروی ضد عفونی کننده در آب آشامیدنی مورد استفاده قرار گرفت . پس از آن در سال۱۹۰۹ به عنوان نگهدارنده و افزایش دهنده طول عمر مواد غذایی خام ، انواع گوشت و میوه و سبزی استفاده شد. در سال ۱۹۳۹ به عنوان یک ماده قوی جهت جلوگیری از رشد مخمرها ، قارچها و … در محیط های مختلف استفاده شد . سر انجام با توجه به عملکرد فوق العاده ازون و افزایش استفاده از آن در صنایع مختلف از جمله به عنوان ضد عفونی کننده دستها ، سطوح سخت و میوه ها و گوشت در سال ۲۰۰۳ میلادی ، موسسه FDA ایالات متحده استفاده از آن را تأیید نمود.

بهداشت دهان و دندان

رفع سریع بوی بد دهان * سفید شدن دندان ها در دوره زمانی محدود ، حذف باکتری های پنهان در فرورفتگی های سطح زبان ، جلوگیری ازکرم خوردگی و پوسیدگی و عفونت های دندانی ، کاهش درد ، ضدعفونی دندان و لثه.

تصفیه و ضد عفونی آب

حذف میکروب ، ویروس ، باکتری ، قارچ ، سموم کشاورزی شوینده ها از آب ،حذف رنگ، بو، طعم و مزه نامطبوع ، حفظ و نگهداری املاح و مواد معدنی موجود در آب ضدعفونی کردن گوشت : حذف آلاینده های میکروبی موجود در سطح پوست ، جلوگیری از انتشار آلودگی میکروبی توسط چاقو ، حذف باکتری ها و ویروس های ذخیره شده در شیارها و حفره های گوشت ، حذف Listeria ، cholera infuenla ، salmonella و علی الخصوص باکتری عفونی کامپیلو باکتری

ضدعفونی میوه و سبزیجات و مواد غذایی

حذف میکروارگانیسم ها ، ویروس های بیماری زا ، باکتری ها ، مخمرها ، هاگ ها ، کپک های قارچی ، تخم انـگل ها ، افزایش ماندگـاری و جـلوگیری از خـرابی و فاســد شدن میوه و سـبزیجات ، دشمن و نابـود کننده کـپک در مواد غـذایی مثل رب، نان، میـوه و مواد اولیه مورد مصـرف درآشـپزی.

بهداشت پوست و موی سر

حذف کامل شوره پوست و موی سر ، از بین برنده چربی وقارچ پوستی سر * حذف و کاهش خارش و التهاب پوست سر. بهداشت پا و درمان زخمهایدیابتی پا درمان و ترمیم ترک پا ، جلوگیری و رفع پوسته شدن پا ، عملکرد فوق العاده در رفع التهاب خارش و درماتوفیتوزیس در پاها و درمان مربوط به زخم دیابت حذف کامل پس دادن رنگ به پارچه و لباس : حذف کامل رنگ اضافه بر روی پارچه یا لباس ، رفع بوی بد و نامطبوع ، ضد عفونی کامل لباس علی الخصوص لباس های زیر، حفظ ونگهداری دوام وکیفیت پارچه

بهداشت پوست صورت

عملکرد فوق العاده در روشن شدن پوست صورت ، کاهش چین و چروک پوست * رفع کامل آکنه و جوش های دوران غرور جوانی ، رفع لکهای روی پوست ، افزایش اکسیژن درگردش جریان خون و تغذیه بهترپوست صورت ، سرعت بخشیدن به متابولیسم ( سوخت و ساز ) و فعالیت سلولها بهداشت و درمان التهاب زنان رفع کامل عفونتهای قارچی ، از بین برنده قارچ هایی چون کولی پیتیز و لئوکورجیا * رفع عالی در بوی بد و نامطبوع ، کاهش التهاب و خارش پوست و معضلات بالینی.

پالایش یخچال

حذف کامل میکروبها و موجودات غیر هوازی که باعث کهنگی و بوی نامطبوع می شوند . ،افزایش فوق العاده ماندگاری مواد غذایی ، جلوگیری از کپک در مواد غذایی

افزایش سیستم دفاعی بدن

سرعت بخشیدن به متابولیسم ( سوخت و ساز ) و فعالیت سلولها ، افزایش اکسیژن نوزاد و اکسیژن در سیستم گردش خون ، نابود کننده رادیکال های آزاد ، کاهش قند خون * کاهش غلظت خون ،حذف علائم پیری ،افزایش قدرت و توانمندی بدن در سالمندان

بهداشت و سلامت کودکان

اسباب بازی های بچه ها متداول ترین روش پراکندگی باکتری ها و میکروبها میباشندکه منجر به بیماری و ابتلا به بیماری های واگیردار میشوند . همچنین سرشیشه ها و پستانک ها زمینه بسیار مناسبی برای تکثیر باکتری ها می باشند که می توانند منجر به بیماری و خرابی دندان های بچه شوند. خرابی دندان یک مشکل جدی برای بچه ها می باشد چون منجر به دندان دردهای اساسی می شود و مشکلاتی را برای جویدن او بوجود می آورد از این رو هضم غذا، صحبت کردن و رشد دندان را با مشکل روبرو می سازد.

ضد عفونی لباس های زیر

حذف کامل باکتری های عفونت زا مانند کامپیلو باکترها ، حذف کامل ویروس ، میکروب ، قارچ از البسه ، حذف کامل بو های نامطبوع

پالایش آکواریوم

حذف کامل گاز آمونیاک ، کاهش نیترات آب ، قابلیت درمان ماهی ، کریستالی نمودن آب ، افزایش راندمان و کارائی اسکیمر ، حذف رنگ زرد و بوی نامطبوع ، افزایش رشد و تکثیرماهی ، افزایش اکسیژن آب

ضدعفونی لنزهای چشمی

ضدعفونی بخش مهمی از فرآیند تمیز کردن لنزهای چشمی می باشد به خاطر داشته باشید که محلول نمکدار موجود در بازار فقط شستشو میدهد ولی لنزهای چشمی را ضدعفونی نمی کند ضدعفونی لازم و ضروری است تا باکتریهایی را که در لنزهای چشمی بوجود می آیند از بین ببرند این باکتری ها منجر به عفونت های چشمی می شوند. جهت ضدعفونی کردن لنزهای چشمتان کافیست گاز کسیژن فعال را در لیوان بسیار کوچکی ازآب سرد به مدت ۵ دقیقه منتشر کنید.سپس لنزها را در این آب فرو بریدبعد از چند دقیقه لنزها کاملاً ضدعفونی میشود.

درباره نویسنده

    مطالب مرتبط