مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

اوزون درمانی – ازن درمانی – ازن تراپی

 

ازن چگونه عمل میکند

ازن عامل افزایش سلول های سفید در خون بوده و این سلول ها در مقابل ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها و سرطان از بدن محافظت می کنند و از آنجائیکه سلول های سفید نمی توانند در فقدان اکسیژن به درستی فعالیت نمایند ، توانایی خود را در از بین بردن مهاجمین از دست داده و حتی قادر نخواهند بود در مقابل سلول های سالم و نرمال نیز مقاومت کنند . ( واکنش های آلرژیک ) .
جالب است بدانید با بکارگیری ازن ، این عنصر به مدت طولانی و قابل توجه سبب افزایش میزان اکسیژن در خون شده و در نتیجه آلرژی ها نیز به سمت بی تفاوتی و عدم حساسیت گرایش پیدا می کنند .

 

فواید اوزون درمانی یا ازن تراپی :

اهمیت اکسیژن در بدن

اکسیژن عنصر ضروری برای حیات بوده و زندگی بدون آن امکان پذیر نمی باشد .عموما بیشتر عفونت ها سلول های بی هوازی هستند که محیطخوبی برای حمله عفونت هاست چون در محیط غنی از اکسیژن رشد نخواهد کرد.کم شدن و محرومیت بدن از اکسیژن به دلایلی مثل هوای آلوده _ سبک زندگی بی تحرک _رژیم غذایی نا مناسب _ مواد غذایی زائدی که برای هضم شدن نیاز به اکسیژن زیادی دارد ،باعث می شود که میکروب های بی هوازی شروع به تکثیر کنند.

رشد به رویه میکروب های مضر باعث شکسته شدن واکنش های آنزیمی به سوخت بیش از حد مواد زائد و سوخت و ساز بدن می شود  و در آخر منجر به مرگ می شود.

تحت شرایط بی هوازی مشابه سلول ها به جهش به سمت زندگی بدوی دارند .چرخش از تنفس هوازی به تنفس بی هوازی برای سنتز انرژی می باشد .

در این راستا برای استفاده از اکسیژن در درمان بیماری ها از ازون درمانی استفاده می شود. این روش های درمانی ،جز درمان های جایگزین و کمکی محسوب می شوند .در این روش درمانی برای بهبود و درمان بعضی از بیمارها گاز مایع یا محلول ازون دار رااز طریق خوراکی به تزریقی ،پوستی وارد بدن بیمار می شود .

ازون در واقع ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافه است که باعث افزایش قدرت اکسیژن پر قدرت در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد .فرم ملکولی ازون فرمی از اکسیژن است که در آن ۱۳ اتم وجود دارد .که ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد اتم اضافی در این ساختار آنرا به ضدعفونی کننده و قوی ترین اکسید کننده تبدیل کرده است.

ازون با متصل شدن به پروتئین های ضروری برای تنفس یاخته به عنوان یک میکروب کش عمل می کند .ازون تراپی یا ازون درمانی روشی از درمان است که در آن تزریق ازون انجام می شود و با افزایش جریان خون و مهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت های آسیب دیده باعث درمان می شود .

 

خواص پزشکی ازن

در محدوده بالاتر از غلظت سه و نیم نا پنج درصد ازن قابلیت میکروب کشی قوی با تخریب اکسیداتیو دراد.قدرت اکسیداتیو ثابت کرده است که در از بین بردن ویروس در چربی های احاطه شده مثل اپسیتین ،تبخال ،ویروس سیتومگال را ویروس هائیکه موجب ابتلا به هپاتیت می شود موثر است .

در مطالعات جدید در محیط آزمایشگاهی این روش درمانی از ۹۷% تا ۱۰۰% برای از بین بردن ایدز موثر بوده است.در غلظت های زیر ۳٫۵ % خواص اصلی اثرات ازون را می توانبا نفوذ اکسیداتیو بر متابولیسم اکسیژن ،القا آنزیم های خاص و فعال شدن سلول های دستگاه ایمنی سالم مشاهده کرد .این تاثیرات سیمستیک ازون را می توان یک ابزار درمانی قوی بر شمرد چون امروز یکی از دلایل بیماری های انسان به دلیل کاهش سطح اکسیژن بدن است .

ازون سبب بهبود متابولیسم اکسیژن می شود . ازون تحویل اکسیژن به بافت های هیپوکسیک و هم چنین فعال سازی مجدد متابولیسم اکسیژن سلولی را بهبود می بخشد .مکانیسم اقدام ای سیستمیک شامل دو فرآیند مستقیم و غیر مستقیم در ازون درمانی به طور مستقیم بارهای الکتریکی غشا گلبول قرمز ،افزایش انعطاف پذیری گلبول های قرمز در نتیجه افزایش خواص جریان خون و انتقال اکسیژن به سلول ها و بافت ها را تغییر می دهد.

این موضوع به خصوص در انسداد شریان ها که در آن توده ای از گلبول های قرمز معمولی تشکیل می شود بسیار مفید است .

مکانیسم غیر مسقیم شامل ازون کافت است یعنی واکنش یونیزه ازون با اسید های چرب غیر اشباع شده در غشا سلولیتولید پروکسید رفتار ازون مانند یک یون است و نه رادیکال های آزاد PH تحت خون طبیعی و فیزیولوژیک .

بنابراین هیچ واکنشی زنجیره ای رادیکال رخ نمی دهد .واکنش فعال آنزیم در هموگلوبین به انتشار اکسیژن می پردازد .در بیماران دیابتی که diphospholy cerate آن ها تنبل است اهمیت دارد .پراکسید کوتاه مدت تشکیل شده در غشا به سلول تزریق شده و توسط آنزیم گلوتاتیون پراکسیداز حذف خواهد شد .بنابراین توصیه می شود که مکمل با ویتامین N و E استیل سیستنی و سلنیوم در طول ازون درمانی بای پشتیبانی از سیستم گلوتاتیون سم زدایی استفاده  شود .

علاوه بر این افزایش مسیر گلیکولیز آنزیمی منجر به افزایش آدنوزین تری فسفات (ارز انرژی سلولی)می شود .این مسئله برای درمان سکته مغزی و سوختگی اهمیت دارد .ارتفاع سنتز آدنوزین تری فسفات باعث تشکیل پریفوکال در بخش جراحت دیده می شود باعث به حداقل رساندن نکروز بافت و زخم های پس از آن می شود .اما این در حالی موثر است که ازون در طول ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه تزریق شود .

اوزون و سیستم ایمنی بدن

ثابت شده است می تواند مونوسیت و لیفوسیت های فعال شده ناشی از سایکتوکاین مثل عامل اینترتوکین و ایتنرمرزن و تومور نکروز را بهبود بخشد .

توانایی ازون برای خارج تولید درون زایی سیتوکین ها ازون را به عنوان یکی از روش های درمانی ضروری برای بیماری های مزمن و ویروسی ، ایذر و افسردگی تبدیل کرده است . البته بازسازی سیستم ایمنی بدن یک رویکرد کلی سم زدایی ،اصلاح شیوه ی زندگی و درمانی های عملیاتی

سوابق اوزون درمانی

پیشرفت ازون درمانی در سال ۱۹۵۰ در اروپا اتفاق افتاد و به تدریج در همه ی اروپا ،استرالیا ،اسرائیل ،کوبا ،برزیل و کلمبیا گستر یافت .در جنگ جهانی اول ،از ازون برای درمان زخم ها و عفونت ها استفاده می شد .پزشکان زیادی از ازون درمانی استفاده می کنند .وقتی که از ازون درمانی به عنوان رویکرد پاکسازی استفاده می شود درمان با آن به درستی انجام می شود وعوارض جانبی آن  تقریبا صفر است .البته نباید این ازون درمانی دارای دوز  است غافل شد و حتما استفاده از آن با نظارت انجام گیرد .

مواردی که از اوزون تراپی استفاده می شود شامل:

سکته مغزی _ انسداد سرخرگی _نارسایی ورید _سرطان _بیماری های حاد و مزمن ویروسی _زخم معده _زخم های عفونی _کرون _کولیت _اورسلاتیو و مشکلات دیسک کمر می باشد وهمچنیندر دندانپزشکی به عنوان یک ضد عفونی کننده و در اطفال برای عفونت های باکتریایی و ویروسی استفاده می شود .

به طور خیلی خاص باید به این موضوع که رساندن اکسیژن به مغز بسیار بسیار سودمند است .ازون درمانی از دو جهت مفید است اول با افزایش اکسیژن برای دفاع از بدن و تحریک سیستم ایمنی بدن و هم زمان بهبود و سوخت و ساز بدن با اکسیژن، استفاده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ازن,اوزون,ازون,اکسیژن فعال,اکسیژن نوزاد,ژنراتور ازن,ازن ژنراتور,ژنراتور,تصفیه اب,تصفیه هوا,ازن تراپی,اوزون تراپی,ازن درمانی,اوزون درمانی,کاربرد ازن,کاربرد اوزون,فروش دستگاه,فروش ازن ژنراتور,فروش ازن پزشکی,دستگاه پزشکی,تزریق گاز,دمیدن ازن,ضدعفونی,ضدعفونی کننده,سم زدایی,درمانگاه ازن,زخم دیابت,زخم بستر,عفونت زخم,درمان دیابت,زخم پا,انگشت پا,عفونت واژن,درمان جوش و اکنه,لک و پیس,چروک صورت,مرکز ازن تراپی,اموزش ازن,درمان زخم,اب ازنه,اب ازن دار,روغن ازن,ژل ازن,پماد ازن,کرم ازن,صابون ازن,اوزون,ازون,فروش دستگاه,ژنراتور ازن پزشکی,تصفیه اب خانگی,تصفیه هوا خانگی,شرکت ازن,اب,دستگاه ضدعفونی,سم زدایی ازپا,اکسیژن,فعال,مرکز تحقیقات,تولید کننده,روغن اوزون,گرم اوزون,پماد دیابت,ازن,اوزون,ازون,مدرک ازن,نمایندگی,چرک زخم,زخم چرکی,

 

درمان دیابت,قند خون,کاهش دیابت,زخم بستر,زخم دیابتی,زخم پا,زخم انگشت پا,درمان عفونت,عفونت زخم,زخم قرمز,ضدعفونی زخم,سم زدایی,اکسیژن فعال,ازن,درمان زخم,پوست,عفونت پوستی,چین و چروک,لک و پیس,چرک زخم,زخم چرکی,پماد زخم دیابت,روغن ازن,ژل ازن,کرم زخم دیابت,دستگاه کاهش قند خون,دستگاه دیابت,پوست و مو,ترمیم زخم,قطع انگشت پا,طب سنتی

 

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط