مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

اوزون درمانی و استفاده از آن در درمان کمردرد

اوزون و استفاده از آن در درمان کمردرد

واژه اوزون درمانی ترکیبی از واژه ی (پرولوزون)به معنای بازسازی و واژه اوزون است .اوزون یکی از فعال ترین اشکال اکسیژن در طبیعت و به شکل مصنوعی است .

اوزون چیست؟

ازون یک ماده مرکب طبیعی با سه اتم اکسیژن و قسمت عمده آن در جو وجود دارد .
به طور کلی ازون لایه ایی که به شکل طبیعی در ارتفاع ۲۰تا۳۰کیلومتری از سطح زمین دورتا دور کره زمین را در برگرفته به شکل یک فیلتر در مقابل اشعه خورشید عمل می کند .از مشخصات آن گاز ازون بوی تند آن است .

اوزون درمانی یا درمان با اوزون جز آن دسته از درمانهایی محسوب می شود که به عنوان روش جایگزین معرفی می شوند .دراین روش درمانی برای بعضی از بیماریهای گاز یا مایع یا محلول ازون دار را از طریق خوراکی تزریق و پوستی وارد بدن بیمار می کنند .
اوزون زمانی ساخته می شود که یک جریان الکتریکی مثل صاعقه از یک توده گاز اکسیژن عبور کند .بار الکتریکی باعث شکسته شدن مولکول اکسیژن به دو اتم مجزا می شود بیشتر اتم های جدا شده بلافاصله دوباره با یکدیگر ترکیب می شود و به گاز …تبدیل می شود و در صد کمی از مولکولهای اکسیژن تکی با هم ترکیب شده و اکسیژن با سه اتم یا همان ازون را تشکیل می دهد. ازون مولکول بسیار ناپایداری است وبه ..تبدیل می شود و نکته مهم اینکه آنچه باعث درمان در روش ازون درمانی می شود همان ناپایداری شیمیایی است .

دیسک کمر و عوارض آن

درد و مشکلات ناشی از دیسک کمر براثر بیرون زدگی و فشار ناحیه مرکزی دیسک برروی اعصاب نخاعی می باشد .بسته به محل بیرون زدگی یا پارگی دیسک کمر علائم پاره شدن دیسک کمر کمتر خواهد بود .شایع ترین محل این عارضه در مهره های کمری و در این صورت علائم زیر بروز خواهد کرد.

پارگی دیسک کمر و کمردرد
پارگی دیسک کمر و درد باسن که سمت ران یا هردو ساق پا تیر میکشد .پارگی دیسک کمر و دردی که در ضمن فعالیت بدتر و با استراحت تسکین می یابد پارگی دیسک کمر و دردی کهبا سرفه .عطسه .نشستن یا رانندگی کردن ویا جلو خم شدن بدتر می شود .
امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در پزشکی روش ازون درمانی است که یکی درمانهای غیر جراحی سیاتیک است .درمان در این روش ابتدا عصبدرگیر به صورت دقیق پیدا خواهد شد
سپس از اکسیژن تراپی در محل های منشا و علمل درد استفاده می شود
پس از تزریق گاز ازون یا ازون درمانی انژی فوق العاده ای که ایجاد می کند سبب کاهش التهاب در عصب سیاتیک و آزادسازی آن میشود.

 

ازون تراپی در درمان کمردرد و دیسک کمر

تعداد افرادی که در سنین مختلف از درد کمر رنج میبرندو در اکثر موارد علت دردها به دیسک های بین مهره ایی مربوط می شود زمانیکه دیسک های بین مهره ایی به عنوان ضربه گیر در بین مهره های ستون فقرات عمل میکنند ملتهب می شوند یا بیرون میزن که این عمل باعث درد در ناحیه کمر باسن و ران می شوند وقتی که دیسکها از جای خود خارج می شوند بر عصبهای مجاور خود فشار وارد کرده و باعث بی حسی و ضعف دراین قسمتها می شوند.
در یک درمان آزمایشی که ۹ مارس ۲۰۰۹ انجام شد تا تزریق گاز ازون در ناحیه ستون فقرات ودرمان با اکسیژن باعث تسکین دردناشی از فتق دیسک در پایین کمر شد.

اکسیژن تراپی علاوه بر خواص ضدباکتری سبب افزایش گلیکولیز سلولی و دردوز پزشکی به دلیل تاثیراتی که در تولید پروتئو گلیکان ها در نوکلئوین و پولپوزوین دیسک سبب دژنراسیون تخریب سلولهای ماتریکس دیسک ودر نتیجه طبق مطالعات پس از ۵ هفته سبب جایگزینی فیبروز و کوچک شدن دیسک علاوه بر کاهش فشار برروی کانال نخاعی به دلیل کاهش استاز و انسداد وریدی ناشی از دیسک بیرون زده سبب بهبود گردش خون (میکرو اسکولاسیون)و رسیدن بهتر اکسیژن به ریشه های عصبی می شود که به علت هیپوکسی و فشار دیسک دچار ایجاد درد میشود.

 

 

 

 

 

 

اوزون درمانی-اوزون تراپی-ازن تراپی- ازن درمانی-ازون درمانی-تزریق گاز ازن-ازن دیابتی-اوزون دیابتی-اوزون درمانی چیست-ازن درمانی چیست-اوزون درمانی دیابت-ازن درمانی دیابت-قیمت امپول ازن-تزریق ازن-ازن ژنراتور-اوزون ژنراتور-ژنراتور ازن-ژنراتور اوزون-ژنراتور ازن تراپی-دستگاه ازن-دستگاه اوزون-دستگاه ازن تراپی-اوزون ساز-ازن ساز-روغن ازن-روغن اوزون-ژل ازن-ژل اوزون-کرم ازن-کرم اوزون-صابون ازن-صابون اوزون-ازن اب-اب ازن-اوزون اب-لایه ازن-لایه اوزون-اب ازنه-دستگاه ازن ژنراتور-دستگاه ازن تراپی-دستگاه ازن-دستگاه اوزون-قیمت ازن-دکتر ازن تراپی-تزریق ازن-اوزون درمانی زانو-اوزون درمانی-کلینیک ازن-مطب ازن درمانی-تعمیرات ازن-فروش ازن ژنراتور-تزریق ازن کمر-ازن خون-ازن-اوزون-ازون-درمان زخم با ازن-جلسه ازن تراپی-مطب ازن تراپ-اثرات ازن تراپی-سونای ازن-سونای اوزون-درمان بیرون زدگی دیسک-تزریق ازن در کمر-جدیدترین روش درمانی

 

زخم دیابت-درمان زخم بستر-ترمیم زخم دیابت-درمان زخم دیابت-بهبود زخم-عفونت زخم-درمان عفونت-زخم چرکی-زخم انگشت پا-شصت پا دیابتی-درمان عفونت زنانه-درمان عفونت رحم-درمان عفونت تناسلی-درمان بوی بد رحم-درمان زخم های عفونی-درمان جای زخم-ضدعفونی زخم-درمان جای جوش-از بین بردن عفونت-درمان زونا-درد های مفصلی-درمان رماتیسم-روغن ازونه-روغن ازنه-ژل ازن-کرم ازن-زگیل تناسلی-عفونت زخم- ازبین بردن عفونتهای دستگاه تناسلی-ازبین بردن قلرچ های پوستی-

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط