مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

اوزون درمانی و فواید ازن (اکسیژن فعال)

فواید درمانی اوزون (ازن-اکسیژن فعال)

اوزون تراپی ( ازون تراپی ، ازن تراپی ، ازن درمانی ) درهای جدیدی به روی درمان انواع بیماری ها باز کرده این روش با ویژگی های درمان بخش اوزون نه تنها در بهبود و تسکین زخم های مزمن و درد ها و التهابات مفصلی مفید بوده که در زیبایی و جوانسازی پوست نیز کاربرد دارد.

در این مقاله به فواید درمانی اوزون می پردازیم و تعدادی از بیماری ها و مواردی که اوزون درمانی در آنها کاربرد دارد را نام می بریم.

درباره اوزون

اوزون یکی از مهم ترین گازهای موجود در لایه اتمسفر جو زمین است و از کره زمین دربرابر اشعه خطرناک فرابنفش محافظت می کند. مولکول اوزن در غلظت های بالا سمی و مخرب است؛ اما در غلظت های پایین بی خطر است و خواص درمانی مفیدی را نشان می دهد.

اوزون یک فرم بسیار واکنش پذیر اکسیژن خالص است. اوزون فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن ٣ اتم اکسیژن بهم متصل اند. مولکول طبیعی اوزون بصورت O3 در اتمسفر ما وجود دارد. اوزون ( O3 ) تمایل بالایی در تبدیل شدن به O2 دارد. پس درحالت معمولی O3 سریعاً به O2+O شکسته می شود و انرژی حاصل از این واکنش بسیار زیاد است.

 

در واقع اوزون ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می دهد در واقع یک اکسیژن قدرتمند در اختیار سیستم درمانی قرار می گیرد که با این اتم اضافه کارایی زیادی را بوجود می آورد.ازون فرم مولکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن  به هم متصلند. این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد. اتم اضافی در این ساختار آن را به قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است.

در روش درمانی اوزون تراپی برای بهبودی و درمان بعضی از بیماری‌ها گاز، مایع یا محلول حاوی اوزون‌ را از طریق خوراکی، تزریقی و پوستی وارد بدن بیمار می‌کنند.

اوزون‌درمانی دارای ویژگی باکتری‌کشی، قارچ‌کشی و بازدارندگی رشد ویروسی است و مولکول اوزون به عنوان ضدعفونی‌کننده ی انواع زخم ها ‌و معالجه ی بیماری‌های باکتریایی و قارچی استفاده می‌شود.

اوزون بخاطر سرعت بخشیدن به گردش خون و بهبود سوخت و ساز به بهبود زخم ها و منافذ پوستی کمک می کند و همچنین خاصیت ضد پیری و ضد چین و چروک داشته و باعث سفت شدن پوست چروکیده و شل می شود.

خاصیت دیگر اوزون تحریک بدن به حذف بسیاری از موانع بازسازی سلول هاست، که باکتری ها و قارچ ها و ویروس ها (مثل ایدز) و سلول های سرطانی از جمله این موانع هستند. اوزون با ایجاد سوپراکسید و تقویت سیستم ایمنی بدن انسان ، سبب از بین بردن این  موانع می شود و بدن بیمار شفا می یابد.

سیستم ایمنی ضعیف بدن ما را در برابر بیماری ها بخصوص بیماری های عفونی، ویروسی و… آسیب پذیر می کند. همچنین تعداد زیادی از بیماری ها بخاطر سیستم ایمنی ضعیف بهبود پیدا نمی کنند، اوزون می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

اوزون تراپی با بهبود اکسیژن رسانی به بافت ها و مهیا کردن مواد لازم باعث درمان بافت های آسیب دیده می شود و مانند هر روش درمانی دیگری باید براساس معاینه بیمار انجام شود .

 

اوزون در موارد زیر می تواند مؤثر باشد:

– درمان و بهبود زخم های مزمن بخصوص زخم های دیابتی

– استفاده گسترده در زیبایی ( بازسازی بافت ها و جوانسازی پوست)

– استفاده خارجی در معالجه جوش،سوختگی، زخمهای پا، زخمهای باز، زخم بستر، زخم های عروقی، اگزما، قارچ و دیگر مشکلات پوستی

– معکوس کردن روند پیری

– فعال کردن سیستم ایمنی در بیماری های عفونی

– بیماریهای مفصلی چون آرتروز و رماتیسم

-دردهای عضلانی، اسپاسم عضلات و درد مفاصل

– آسیب مهره های کمر، دردهای سیاتیک، درد تاندون ها

– پرولاپس دیسک کمر (پارگی غضروف اطراف دیسک که باعث بیرون زدگی هسته های انعطاف پذیر بالا و پایین مهره می شود)

– جلوگیری از آمپوتاسیون( جلوگیری از قطع کردن اندام برای مهار عفونت پیشرونده)

– ضد عفونی کردن زخم های مزمن و تحریک رشد سلولی

– تقویت سیستم ایمنی و تنظیم آن

– تحریک ترمیم بافتهای آسیب دیده ( در مورد آرتروز همه مفاصل و دیسک ستون فقرات )

– دردهای مزمن کمر، گردن، شانه، زانو و مچ دست

– پشتیبانی از درمان دیابت

– بهبود مشکلات گردش خون

– حمایت از درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، عروق مغز، “تصلب شرایین” به طور عمومی، و “هایپرکلسترومی” و بازگردانی سرعت “گردش خون” به حالت عادی و درد آنژین صدری را تسکین می‌دهد و عملکرد و جریان خون مغز را بهبود می‌بخشد.

– درد سرطان و تأثیر در درمان تومورهای سرطانی، “لنفوم” و “سرطان خون” بدون استفاده از جراحی، تابش یا ،شیمی درمانی ممکن است

– اشکال گوناگون “روماتوئید” و “آرتروز کولاژن”

– آلرژی‌ها

– بهبود “مولتیپل اسکلروزیس″، و سایر بیماریهای عصبی

– بهتر شدن فقدان عملکرد مغز در بیماری “آلزایمر” و کهولت و بیماری “پارکینسون”

– دمیدن ازن از مقعد، برای کولیت، پروستات، آنال فیشر، کاندیدیاسیس، دمیدن واژینال اوزون بسیار مؤثر در کاندیدیاسیس و سایر عفونت‌های قارچی، تریکامیوناسیس و سایر فرم‌های واژینیت مؤثر می‌باشد.

– دمیدن در مثانه بسیار مؤثر در بهبود التهاب مثانه،فیستول مثانه و سرطان مثانه

– حمایت از درمان ایدز، هرپس، هپاتیت مونوکلئوز و سیروز کبدی

– سبب افزایش اکسیژن در دسترس سلول های بدن می شود و بنابراین باعث کاهش ایسکمی در بیماری های قلبی عروقی (کاهش سکته قلبی) و کند کردن روند پیری در سلول های بدن می شود.

– باعث آزاد شدن فاکتورهای رشد و باعث تحریک بازسازی مفاصل آسیب دیده بدن و دیسک های دژنراتیو ستون فقرات می شود.

– اوزون به طور موثری می تواند سبب کاهش یا حتی از بین بردن بسیاری از موارد درد مزمن از طریق اتصال خود به گیرنده های درد شود.

– مقاله هایی در مورد اثرات درمانی اوزون در درمان عفونت مثانه ( سیستیت بینابینی )، هپاتیت مزمن، عفونت هرپس، عفونت دهان و دندان، دیابت، کولیت جوانان ، دژنراسیون ماکولا و درمان دردهای سرطانی نشان داده شده است.

 

 

 

 

اوزون تراپی اوزون درمانی ازن اوزون ازون ازون تراپی اکسیژن فعال اکسیژن نوزاد خواص اوزون فواید اوزون دستگاه ازن فروش ژنراتور ازن دستگاه ازن خانگی درمان زخم زخم بستر روغن ازن کرم ژل ازن پماد دیابت ازن چیست دستگاه سم زدایی درمان عفونت عفونت زخم عفونت واژن جوانسازی پوست جوش پوست و زیبایی گاز اوزون درباره اوزون ضدعفونی کننده سیستم ایمنی- اوزون تراپی اوزون درمانی ازن اوزون ازون ازون تراپی اکسیژن فعال اکسیژن نوزاد خواص اوزون فواید اوزون دستگاه ازن فروش ژنراتور ازن دستگاه ازن خانگی درمان زخم زخم بستر روغن ازن کرم ژل ازن پماد دیابت ازن چیست دستگاه سم زدایی درمان عفونت عفونت زخم عفونت واژن جوانسازی پوست جوش پوست و زیبایی گاز اوزون درباره اوزون ضدعفونی کننده سیستم ایمنی

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط