مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

تجربیات و توانمندی های روغن ازن یا ژل ازن(اکسیژن فعال)

چندین تحلیل منجر به این نتیجه شد که ازن‌ دار کردن طولانی مدت باعث تشکیل اختصاصی تریولین-تریوزوناید می شود که برای دو سال در یخچال، پایدار می ماند . نیاز واقعی به روغن جامد یا کرم ازن وجود ندارد به جز برای اهداف تجاری و پایداری طولانی. در عمل، وضعیت‌های آسیب‌ شناختی، بسیار متغیر هستند و انعطاف پذیری بالایی را می‌طلبند به طوری که روغن لزج می تواند یا گرم شود یا با روغن خالص یا بهتر از آن با وازلین دارویی، در زمانی که زخم ، ضدعفونی شده ، به صورت کرم ازن رقیق استفاده شود. چگونگی عملکرد روغن ازن دار همچنان یک پرسش بی پاسخ است . احتمالا در زمانی تریوزوناید پایدار در معرض ترشح گرم زخم قرار می گیرد ، به آرامی به ازن واکنش پذیر تجزیه می شود که به آسانی در آب حل می شود و هیدروژن پراکسید تولید می کند و محصول اکسیداسیون لیپید می تواند فعالیت ضدعفونی کننده و تحریک کننده طولانی شده را شرح دهد . اگر این گفته صحیح باشد، دلالت بر آن دارد که ما باید محصول خود را با غلظت بالا، متوسط و پایین تریوزوناید، عیارسنجی کنیم تا به ترتیب در طول فاز ۱ عفونت شدید ، فاز ۲ احیا و فاز ۳ بازسازی استفاده شود . این مراحل با انواع تغییرات سریع سلولی و با آزاد شدن سیتوکین و عوامل رشد که پیچیدگی فرآیند معالجه را تعدیل می کنند، مرتبط هستند.

 

در دپارتمان جراحی بیمارستان چیباتوکوشاکی در ژاپن، ماتسوموتو و دیگران (۲۰۰۱)، اثربخشی روغن تهیه شده توسط میورا و دیگران را در زخم های پس از عمل های جراحی (آپاندیس حاد با پریتونیت، داخل لگن، آبسه شکمی و مقعدی و غیره) بررسی کردند. از ۲۸ بیمار، روغن اوزون دار در ۲۷ مورد به طور کاملا موثر و بدون اثرات جانبی عمل کرد. در طول پنج سال گذشته، من موارد زیادی را در افراد مسن با موفقیت کامل درمان کردم و می‌توانم کاملاً نتایج ماتسوموتو را تایید کنم. من یاد گرفتم که بیماران با پوست واکنش داده به پرتودرمانی که با ازن درمان شده اند، کاهش درد را درک کرده اند (جردن و دیگران ۲۰۰۲). جالب توجه است که این نتایج در منچستر و با روشی نامناسب به دست آمده است و بنابراین استفاده از روغن ازن دار احتمالاً نتایج بهتری را نیز به همراه خواهد داشت. همچنین تایید شده است که کرم ازن دار در سوختگی ها به خوبی عمل می کند و مقایسه آن با درمان به وسیله پماد مرطوب کننده سوختگی که توسط ژو در چین (۲۰۰۴) ساخته شده است می تواند اثر بخش باشد .

 

به علاوه من چند کاربرد دارویی را برای تولید روغن اوزون دار نظیر کپسول مقاوم به اسید معده، رحم‌بند، شیاف و حتی قطره چشمی را برای استفاده در عفونت های روده ای، واژنی، مقعدی و چشمی پیشنهاد می کنم . همین طور می توان تجویز کرد ، بوی روغن اوزون دار که بویی مانند چربی ترشیده دارد را به صورت کسپول های خوراکی، برای کودکان که از این بو بدشان می آید استفاده نمود که برای کودکان کوبایی مورد استفاده قرار گرفته است . سیلویا مندز و دیگران (۱۹۹۵)، ۲۲۲ کودک تحت تاثیر ژیاردیاسیس را که یک بیماری انگلی است، تحت معالجه قرار دادند که به نتیجه چشمگیر ۷۶% درمان موثر دست یافتند .

ما امروز همچنان از کرم اوزون دار در شکل اولیه خود استفاده می کنیم و زمانی که من این گزارش را تهیه می‌کنم، مردم نظر خود را تغییر نداده اند و تنها نتایج حاصل پس از مطالعات کنترلی، قانع کننده بوده است . اگرچه، به محض اینکه پزشکان و پرستاران از توانایی درمانی آب و روغن ازن دار آگاه شوند، این محصولات تبدیل به داروهای بسیار موثر و گران‌قیمت خواهند شد.

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط