مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

روغن و ژل ازن بهبود دهنده انواع مشکلات پوستی

 

کرم ازن یا روغن ازن (اکسیژن فعال)

 

کرم یا روغن ازن دار و نکات مهم در تولید آن ، در دهه گذشته علاقه فزآینده ای به استفاده از  کرم ازن دار وجود داشته است . باید تقدیر فراوانی کرد از دکتر رینات ویبان و دانشمندان کوبایی برای توسعه آن و بطوریکه رینات موفق شد حق ساخت محصول را به ثبت برساند . در کوبا عموماً به علت فقدان داروهای مرسوم و مناسب ، روغن آفتابگردان ازن دار برای ترمیم زخم بستر، حذف باکتری، قارچ و عفونت‌های انگلی، نه تنها به طور موضعی استفاده می شود ، بلکه برای مصارف خوراکی نیز بکار می رود . بطوریکه نتایج منتشره در مجلات کوبایی، به خوبی از این روش پشتیبانی می کند . 

 

روغن ازن دار در بسیاری از کشورها در دسترس است اما تاکنون هیچ استانداردی برای آن مطرح نشده است که به واقع می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد . اخیراٌ کرم ازن آفتابگردان از کوبا، توسط سشی و دیگران (۲۰۰۱) مورد آزمایش قرار گرفت و مشاهده شد این روغن دارای فعالیت ضد میکروبی ارزشمند در مقابل تمام میکروارگانیزم‌های آزمایش شده است. در بیمارستان دانشگاهی ما با حباب دهی  اکسیژن-ازن به روغن زیتون خالص برای حداقل ۶۰ دقیقه در دمای اتاق آماده کردیم اما کیفیت این کرم ازن به گونه ایی نشد که قابل استفاده برای زخم گردد ، برای همین اکنون ترجیح می دهیم از محصول تجاری استفاده کنیم . در کنگره انجمن بین المللی اوزون در لندن (۱۴ و ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۱)، میورا و دیگران (۲۰۰۱) گزارش جالبی را در توضیح ساختار روغن زیتون ازن دار ارائه کردند : ازن‌ دار کردن برای دو روز انجام شد تا اینکه کرم اوزون، جامد شد و یک گرم روغن می توانست تا ۱۶۰ میلیگرم اوزون را جذب کند .

 

 

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط