مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

عنبیه شناسی ابن سینا

عنبیه شناسی گرایشی از طب مکمل

 

درکتب پزشکی از عنبیه شناسی به عنوان یک دانش جدید یاد میشود این درحالی است که شواهدی وجود دارد که قرن ها قبل ابن سینا متوجه تغییرات عنبیه در زمان ابتلا و بهبود بیماری داشته است.

 

در کتاب ابن سینا نابغه ای از شرق چنین آمده است:

ابن سینا از زمانی که در بخارا مطب گشوده بود مطالعات خود را درباره پدید آمدن آثار بیماری در رنگ عنبیه چشم آغاز کرده بود و تا پایان عمر به این کار ادامه داد.
او متوجه شد اینطور نیست که آثار بیماری تنها بعد از بروزشان در عنبیه چشم ظاهر گردند، بلکه بیماری هایی هستند که علائم آنها پیش از بروزشان نیز در عنبیه دیده می شوند و بیمار قبل از آنکه اظهار ناراحتی کند، در حاشیه دایره عنبیه لکه های سفیدی به وجود می آید و زمانی که بیماری آشکار می شود لکه سفید از بین می رود و جای آنها تیره می شود.
ابن سینا با اینکه برای دیدن عنبیه چشم بیماران ذره بین نداشت و معاینه چشم بدون وسایلی که امروز مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مشکل بود، متوجه شد که عوارض ریه یا کبد در دو سوی عنبیه یعنی در حاشیه راست و چپ آن لکه هایی ظاهر می سازند. این یکی از کشف های پزشکی برجسته ابن سینا است که تا پایان قرن ۱۹ میلادی دانشمندان پزشکی به آن توجه نکرده بودند.
در سالهای آخر قرن ۱۹ ناخن یک جغد در ران یک کودک فرو رفت به طوری که نتوانست آن ناخن جغد را بیرون بیارود، در نتیجه یک جراح ناخن جغد را قطع کرد.
جراح متوجه شد در لحظه قطع کردن ناخن در حاشیه عنبیه چشم جغد لکه سیاهی در حاشیه عنبیه او به وجود آمده. این جراح فرانسوی این واقعه را برای همکاران خود نقل کرد که به اطلاع آکادمی علوم فرانسه هم رسید.

اینک در جهان فرانسه،آلمان، آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی راجع به نظریه ابن سینا در مورد تأثیر امراض در عنبیه تحقیق می شود و ناگفته پیداست که در این دوره بسیار بهتر از دوره ابن سینا می توانند عنبیه چشم را مورد مطالعه قرار دهند.
ابن سینا با اینکه برای بررسی عنبیه وسیله نداشته کشف کرد که جای آثار بیماری ریه و کبد در دو طرف عنبیه در سمت راست و چپ آن است و امروزه با وسایل دقیق توانستند جای اثر هریک از بیماری های بدن را در عنبیه تعیین کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 عنبیه شناسی طب مکمل طب سنتی اموزش عنبیه شناسی دستگاه عنبیه شناسی ابن سینا عنبیه عنبیه چشم بیمارهای بدن تشخیص بیماری کتاب ابن سینا عنبیه چشم بیماران بیماری چشم معاینه چشم ویزیت انلاین عنبیه مطب عنبیه شناسی ادرس مطب کلینیک طب مکمل بهبود بیماری شناسی عنبیه رنگ چشم عنبیه شناسی چیست تعریف عنبیه شناسی فروش دستگاه عنبیه Iridology دستگاه Iridology دکتر مورس دانلود کتاب ایریدولوژی- عنبیه شناسی طب مکمل طب سنتی اموزش عنبیه شناسی دستگاه عنبیه شناسی ابن سینا عنبیه عنبیه چشم بیمارهای بدن تشخیص بیماری کتاب ابن سینا عنبیه چشم بیماران بیماری چشم معاینه چشم ویزیت انلاین عنبیه مطب عنبیه شناسی ادرس مطب کلینیک طب مکمل بهبود بیماری شناسی عنبیه رنگ چشم عنبیه شناسی چیست تعریف عنبیه شناسی فروش دستگاه عنبیه Iridology دستگاه Iridology دکتر مورس دانلود کتاب ایریدولوژی

 

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط