مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

ورزش و اوزون تراپی

جایگاه اوزون تراپی در حفظ سلامت ورزشکاران

 

 

برای حفظ سلامتی ورزشکار و درمان ورزشکاران روشهای زیادی وجود دارد،البته در کشور ما در این زمینه روشی که شناخته نشده و استفاده نشده اوزون تراپی است.با این روش برای ورزشکار جهت حفظ سلامتی وافزایش عملکرد و توانایی، افق جدیدی ایجاد شده است .همان طور که اوزون تراپی در درمان بسیاری از بیماری ها نقش دارد در عین حال در انسانهای سالم  با افزایش ظرفیت اکسیژن گیری بدن، اکسیژن فراوانی را به اندامها می رساند و تولیدAPT  که در در سلولها انرژی ارائه می کند را می افزاید.

جریان خون افزایش می یابد. با تقویت سیستم ایمنی بدن، عملکرد سیستم ایمنی به سطح اوپتیموم (ایده آل) می رسد. ظرفیت آنتی اکسیدان در بدن افزایش می یابد، در سایه آن انسانها خودشان را در بالاترین درجه ، دینامیک، بدون استرس، انرژیک و راحت حس می کنند. اوزن تراپی نه قدرت ورزشکار بلکه عملکرد وی را بهبود خواهد داد.

به ویژه در ورزشهایی که به استقامت زیادی نیاز است و مدت زمان زیادی می طلبند، مانند( فوتبال، بسکتبال،والیبال، دو ماراتون، دوچرخه سواری) در زمان مسابقه سلولهای ورزشکاران فوری وبه وفور نیاز به اکسیژن دارند، اوزن تراپی می تواند این کار را به شکل ایده آل انجام دهد و شرایط فوق العاده ای را مهیا نماید.

گاز اوزون واکسیژن مواد طبیعی هستند که هیچ گونه اثر سوء ی ندارند و به همین دلیل به اوزن واکسیژن دوپینگ قانونی و ارگانیک می توان گفت. بایرن مونیخ و بعضی از تیم های اروپایی قبل از انجام بازی های مهم و حساس با هدف افزایش عملکرد و استقامت ورزشکاران خود طی مسابقه  ۳ الی ۵ سانس اوزون تراپی تجویز می کنند. در استفاده از اوزن تراپی برای ورزشکاران دو روش حائز اهمیت است . روش اول درمان خون (Major Otohemoterapi) و روش دوم سونای اوزن. در فرایند اول از ورزشکار حدود ۱۰۰ سی سی خون گرفته می شود و بعد از میکس کردن این خون با گاز اوزن و اکسیژن دوباره این خون به ورزشکار تزریق میشود. در فرایند دوم ورزشکار به مدت ۳۰ دقیقه در داخل کابینی که فقط سر وی خارج از کابین است می نشیند وگاز اوزن در داخل کابین جریان می یابد، ورزشکار در این حین مه مقدار زیاد عرق کرده و سموم از بدنش دفع می شود. فواید اوزن تراپی برای ورزشکاران به شرح ذیل بهتر قابل فهم است.

قبل از مسابقه:

۱- در مواقع سرما خوردگی، آنفولانزا، مسمومیت غذایی، احساس ضعف،اوزن با بهبود سریع، ورزشکار را فوراً به آمادگی می رساند.

۲- با تقویت سیستم ایمنی بدن مانع مریض شدن ورزشکار می شود.

۳-  اوزن با افزایش ترشح استروئید طبیعی بدن، آن را به سطح ایده آل می رساند و با سرعت بخشیدن به افزایش حجم ماهیچه ها دسترسی به تناسب اندام را آسان تر می کند.

۴- استقامت بدن را افزایش می دهد. اعتماد به نفس می دهد واسترس روز مسابقه را از بین می برد.

۵- با تأمین یک خواب آرام  برای ورزشکار استراحت و آرامش قبل از مسابقه را به ارمغان می آورد.

در حین مسابقه:

۱- با افزایش ظرفیت اکسیژن رسانی در حین مسابقه به ماهیچه هایی که به اکسیژن بیشتری نیاز دارند سریع وفراوان اکسیژن رسانی می کند.

۲- ترشح ماده ATP که در بدن منبع انرژی است را افزایش می دهد، که با این عمل ورزشکار را پر انرژی ساخته و عملکرد وی را افزایش می دهد، در سایه ای نعمل ورزشکار به راحتی خسته نمی شود و در تمام طول مسابقه مانند دقایق ابتدایی مسابقه پر انرژی ظاهر می شود.

۳- ترشح هرمون آدرنالین که باعث سفتی عضلات می شود را کاهش می دهد با این کار عضلات را نرم می کند و عضلات استراحت می کنند.

۴- درد های کهنه استخوان و مفاصل را کاهش می دهد.

۵- سموم جمع شده در بدن را کاهش می دهد

با یک جلسه اوزون تراپی اثرات درمانی آن قابل رویت نیست. برای آدابته شدن فیزیکی چند روزی زمان لازم است. استفاده از اوزون تراپی قبل از مسابقات مهم توصیه می شود. روشهایی که برای اثر بخشی اوزن تراپی در بالا مطرح شد بجز آنها روشهای دیگری متصور نیست. به عنوان مثال: برای مربی قبل از یک مسابقه مهم آیا ارامش بخش تر از دانستن این که عملکرد ورزشکاران در سطح بالایی است وجود دارد؟

پزشکانی که با ورزشکاران حرفه ای کار می کنند، هر چند به دلایل مشخصی استراتژی های خود را بیان نمی کنند  ولی ما می دانیم که از اوزن تراپی به صورت فعال و مداوم بهره مند می شود. در حال حاضر استفاده از اوزن تراپی در جامعه ورزشی برای حفظ سلامتی ورزشکاران افق های تازه ای را به رویمان باز خواهند کرد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اوزون درمانی-اوزون تراپی-ازن تراپی- ازن درمانی-ازون درمانی-تزریق گاز ازن-ازن دیابتی-اوزون دیابتی-اوزون درمانی چیست-ازن درمانی چیست-اوزون درمانی دیابت-ازن درمانی دیابت-قیمت امپول ازن-تزریق ازن-ازن ژنراتور-اوزون ژنراتور-ژنراتور ازن-ژنراتور اوزون-ژنراتور ازن تراپی-دستگاه ازن-دستگاه اوزون-دستگاه ازن تراپی-اوزون ساز-ازن ساز-روغن ازن-روغن اوزون-ژل ازن-ژل اوزون-کرم ازن-کرم اوزون-صابون ازن-صابون اوزون-ازن اب-اب ازن-اوزون اب-لایه ازن-لایه اوزون-اب ازنه-دستگاه ازن ژنراتور-دستگاه ازن تراپی-دستگاه ازن-دستگاه اوزون-قیمت ازن-دکتر ازن تراپی-تزریق ازن-اوزون درمانی زانو-اوزون درمانی-کلینیک ازن-مطب ازن درمانی-تعمیرات ازن-فروش ازن ژنراتور-تزریق ازن کمر-ازن خون-ازن-اوزون-ازون-درمان زخم با ازن-جلسه ازن تراپی-مطب ازن تراپ-اثرات ازن تراپی-

 

زخم دیابت-درمان زخم بستر-ترمیم زخم دیابت-درمان زخم دیابت-بهبود زخم-عفونت زخم-درمان عفونت-زخم چرکی-زخم انگشت پا-شصت پا دیابتی-درمان عفونت زنانه-درمان عفونت رحم-درمان عفونت تناسلی-درمان بوی بد رحم-درمان زخم های عفونی-درمان جای زخم-ضدعفونی زخم-درمان جای جوش-از بین بردن عفونت-درمان زونا-درد های مفصلی-درمان رماتیسم-روغن ازونه-روغن ازنه-ژل ازن-کرم ازن-زگیل تناسلی-عفونت زخم-

 

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط