مرجع تحقیقات طب سنتی و مکمل ( گوگل طب )
عناوین

ژل رویال و فعالیت ضد التهابی

ژل رویال وخواص درمانی ضد التهابی

 

 

التهاب یک پاسخ فیزیولوژیک به محرک‌های گوناگون مانند عفونت و زخم‌های بافتی است که به سرعت ایجاد شده و پایان می‌یابد. برانگیزاننده‌های التهاب می‌توانند میکروبیولوژیکی (باکتری، ویروس، قارچ) باشند یا شیمیایی (مواد حساسیت‌زا و غیره) یا جسمانی (گرما، پرتوهای یون‌ساز، پرتوهای فرابنفش و غیره). التهاب‌ها هم‌چنین ممکن است در پی واکنش‌های خودایمن بدن از حمله در رماتیسم پدید بیایند. بدن می‌کوشد از طریق التهاب عوامل آسیب‌زننده را برطرف کند و آسیب را ترمیم نماید. داروهای ضد التهاب در فعالیت آنزیم‌هایی که موجب التهاب و تورم می‌شوند تاثیر می‌گذارد. عارضه التهاب به عوامل مختلف از جمله بیماری قلبی و سرطان ارتباط داده شده‌است.

 

واکنش التهابی زمانی اتفاق می­افتد که غشاهای سلولی پاره و اسیدهای چرب و به دنبال آن اسید آراشیدونیک تولید شود که در نهایت منجر به تولید پروستاگلاندین­ها و لکوترین­ها می­شود. پروستاگلاندین­ها و لکوترین­ها باعث تراوش هیستامین از مویرگهای خونی و ایجاد درد و تجمع مایعات در ناحیه می­شوند. فرآیند التهاب یک عامل کلیدی در بیماریهای ناتوان کننده مانند آسم، پسوریازیس، سندروم تنگی نفس، التهاب الرژیک بینی، نقرس، آرتریت روماتوئید، میگرن، بیماریهای التهابی روده، التهاب لثه و برخی سرطانهاست. فلاوونوئیدها، آنزیمهای جستجو کننده برای گسستن غشاء سلولی را مهار و بنابراین از شروع فرآیند التهابی جلوگیری می­کند. ژل رویال به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی سرشار از فلاوونوئیدها می­باشد که با واکنشهای التهابی در بدم مقابله می­کند و از بروز بسیاری از بیماریهای با ریشه التهابی جلوگیری می­کند.

گروهی از دانشمندان آزمایشگاه بیوشیمی Hayashibara در ژاپن تصمیم به آزمایش فعالیت ضد التهابی ژل رویال گرفتند. 

دانشمندان دریافتند که ترکیبات ژل رویال فعالیت التهابی را سرکوب می­کند و نتیجه گرفتند که RJ قادر به اقدامات ضد التهابی در بدن است.تهابی در بدن همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی برای مقابله با رادیکالهای آزاد است که به بافت، چربیها و غشاء سلول آسیب می رسانند.

طبق مطالعاتی که انجام شده ژل رویال در دوز ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در کیلوگرم وزن بدن، اثر ضد درد و ضد التهابی قابل توجهی مشابه آسپرین داشت. مکانیسم ضد درد ژل رویال از طریق مهار تولید سیتوکینهای ال

بنابراین، اگر شما دارای سابقه بیماری قلبی و یا بیماری آلزایمر در خانواده خود هستید، ژله رویال  به احتمال زیاد یک مکمل غذایی عالی برای شما می­باشد.

 

 

 

درباره نویسنده

شرکت ما ارائه دهنده راهکار های نوین درمانی واموزش طب سنتی ، مکمل وتولید کننده دستگاه های پزشکی اماده ارائه خدمات به شما مردم عزیز می باشد. (مرکز تحقیقات طب مکمل)

مطالب مرتبط